Zmiany wprowadzone

$h=Rowerowy i pieszy budżet obywatelski
$k=budzet partycypacyjny, warszawa
$a=Robert Buciak, Paweł Ziniewicz
$d=2018.06.16
$z=0
$o=
$b=

#Najciekawsze projekty

<b>Od 15 do 30 czerwca 2018 r. możesz zagłosować na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na rok 2019.</b> Wśród nich są dobre i ważne projekty piesze, rowerowe, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy zieleni miejskiej. Na stronie <b>
http://budzet2019.zm.org.pl
</b> zebraliśmy te projekty, które uważamy za najciekawsze, najbardziej efektywne i innowacyjne. Projekty te przeszły już weryfikację formalną i szczegółową. Przed nimi najważniejszy etap - głosowanie mieszkańców. <b>Wykorzystaj swój głos i namów do tego innych!</b>

targowa-168-0251.jpg
Dzięki poprzednim edycjom budżetu partycypacyjnego wyznaczono m.in. pasy rowerowe na Ochocie, Targówku Mieszkaniowym i na Żoliborzu, zalegalizowano dwukierunkowy ruch rowerów na wybranych ulicach jednokierunkowych w Śródmieściu, na Ochocie i w Ursusie, wybudowano nowe chodniki i drogę rowerową na Mokotowie, wydzielono drogę rowerową z jezdni i wyniesiono przejście dla pieszych na Żoliborzu, czy wreszcie - zasadzono drzewa na Świętokrzyskiej i placu Powstańców.

Teraz na projekty pasów i dróg dla rowerów, uspokojenia ruchu, nasadzeń zieleni możesz głosować we wszystkich dzielnicach Warszawy. W tym roku szczególnie polecamy projekty z cyklu <q>Bezpieczne przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów</q> na Mokotowie. Rozwiązanie, polegające na wyniesieniu przejścia i przejazdu do poziomu chodnika i drogi dla rowerów, przez wiele lat było w Warszawie blokowane, a znakomicie poprawia bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Na uzupełnienia sieci rowerowej można głosować m.in. w Śródmieściu oraz na Mokotowie.

Stosunkowo mały wybór projektów w tym roku wynika z coraz większego wysiłku, jaki miasto wkłada w utrudnianie składania projektów i dopuszczania ich do głosowania. Tradycją już jest ignorowanie przez urzędników regulaminu podczas weryfikacji. Jeśli nie znajdziesz ciekawego projektu w swojej dzielnicy, zapraszamy do głosowania <?php make_link('a', 'bp2019.mokotow'); ?>na Mokotowie</a> - tutaj udało się przepchnąć przez proces weryfikacji szereg wartościowych projektów, takich jak pasy rowerowe na ul. Św. Bonifacego czy wyniesione przejścia i przejazdy.

#Jak głosować?

Zachęcamy do zapoznania się z opisami projektów i poparcia ich w głosowaniu w czerwcu. Możesz głosować w jednym obszarze jednej dzielnicy, ale nie musi to być dzielnica, w której mieszkasz. Możesz głosować na dowolną liczbę projektów z danego obszaru, pod warunkiem, że ich wartość nie przekroczy kwoty przeznaczonej na ten obszar.

Pamiętaj - głosować może każdy mieszkaniec Warszawy - również niepełnoletni. Nie trzeba być zameldowanym. Głosować można osobiście w <a href="http://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/punkty-g-osowania-papierowego">punktach głosowania papierowego (w tym urzędach dzielnic)</a> lub przez Internet na stronie:

https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/voterhttp://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/voting/voter


#Zobacz także

Więcej informacji o budżecie partycypacyjnym w Warszawie można znaleźć na stronie:
http://twojbudzet.um.warszawa.pl

Strony archiwalne:

http://budzet2018.zm.org.pl

http://budzet2017.zm.org.pl

http://budzet2016.zm.org.pl

http://budzet2015.zm.org.plZmiany oczekujace na akceptacje

Brak zmian.